Podpořili jsme Kroky pro Šimonka

Naskytla se nám možnost podpořit velkého bojovníka a optimistu Šimonka!
Těší nás, že s našim příspěvkem můžeme pomoci s náklady na nezbytné léčebné výdaje.

O Šimonkovi

Šimonek kvůli komplikovanému porodu byl dlouho bez kyslíku
a během prvního týdne byl v umělém spánku. Bohužel poškození na mozku bylo nevratné. V důsledku nedokysličení mozku se u Šimonka objevila dětská mozková obrna, což v jeho případě znamená, že samostatně nechodí a byla zasažena i jemná motorika rukou. V 9. měsíci byla potvrzena i diagnóza sekundární epilepsie, která se naštěstí pomocí léků daří držet pod kontrolou.

Neutuchajícím optimismem a neuvěřitelně silnou vůlí Šimonek rodičům dokázal, že má smysl s nemocí bojovat.

Rehabilitace     

Dětská mozková obrna se nedá vyléčit, ale její následky se dají zmírnit. Od 2. měsíce Šimonek cvičí Vojtovu metodu a později začal i s cvičením dle Bobath konceptu. Pravidelně jezdí na hiporehabilitaci a každý rok absolvuje pobyt v dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích.

V lednu 2018 rodiče Šimonkovi zaplatili intenzivní neurolrehabilitaci Therasuit v Brně, která se ukázala být velmi efektivní. Pomalu získává jistotu potřebnou k samostatné chůzi, začíná opakovat slova, věty a zlepšila se mu i jemná motorika. Ideální je samozřejmě tyto intenzivní rehabilitace navštěvovat několikrát ročně, aby měly efekt. Rodiče na základě těchto výsledků věří, že je to cesta správným směrem, která může Šimonkovi pomoct postavit se na vlastní nohy.

Jak jsme pomohli?

Rehabilitace Therasuit bohužel není hrazená pojišťovnami a není ani v silách rodiny ji uhradit. Proto jsme se rozhodli Šimonkovu rodinu podpořit pravidelným finančním darem po dobu jednoho roku, jež pomůže s úhradou nezbytných léčebných výdajů.

Šimonkův příběh je velice silný, ovšem o to silnější je péče, vůle a houževnatost Šimonkovy rodiny.

Zaujal Vás tento příběh a rádi byste se dozvěděli více?
Hledáte podobnou formu pomoci?

Neváhejte nás kontaktovat.