Dominikův PO-KROK | Pomohli jsme dalšímu bojovníkovi

Dalším bojovníkem, kterého naše Asociace podpořila, je Dominik!

Dominikův příběh

I přes to, že celé těhotenství probíhalo bez problému, Dominička potkaly při porodu v roce 2016 vážné komplikace a vlivem nedokysličení došlo k rozsáhlému poškození mozku. Dominiček strávil v nemocnici 5 týdnů, měl respirační selhání, oběhovou hypotenzi a musel podstoupit operaci zavedení pegu (do žaludku je zavedena plastová trubička, skrze kterou se podává tekutá/kašovitá výživa), protože přišel o polykací i sací reflex.

Doktoři nebyli schopni určit, jak se jeho stav bude vyvíjet a rodiče připravovali i na variantu,
že Dominiček bude úplný ležáček s těžkou mentální retardací. Rodiče to však nevzdali.

Dominičkovy pokroky

Po návratu domů rodiče s Domčou začali rehabilitovat Vojtovu metodu, dechové cvičení, masáže, orofaciální stimulace a postupně se nabalovalo více terapií.

V prvním roce a půl Dominiček podstoupil první intenzivní TheraSuit terapii, která přinesla úžasné výsledky. Ale i díky hiporehabilitaci, rehamotionu, logopedii, neurorehabilitaci a dalším terapiím se Domčův stav stále zlepšuje a získává tak větší naději, že se jednou postaví na vlastní nohy. Momentálně dokáže sedět, lézt po čtyřech, ale bez opory zatím není schopen stát ani chodit.

Pokrok udělal i po mentální stránce – rozumí mluvenému slovu, zakývá hlavičkou, učí se pár znakových slovíček a pomáhá si i ukazováním a gesty.

Jak jsme pomohli?

Rodiče pro Domču dělají maximum a věří, že se jednou dokáže postavit sám na nohy. My v to také věříme, a proto jsme se rozhodli rodinu podpořit pravidelným finančním darem po dobu jednoho roku. Dar rodině pomůže pokrýt náklady na terapie a potřebné vybavení.

Chcete se dozvědět více o projektu či o činnosti naší Asociace?
Rádi Vám informace poskytneme, neváhejte nás kontaktovat.